Správny postup v tetovacom štúdiu

1. Ako náhle si zákazník vyberie motív tetovania, mal by sa poradiť s tatérom o vhodnom umiestnení, veľkosti a farebnosti, motívu tetovania. Tatér by tiež mal poradiť, či navrhujú vhodné zmeny na tetovaní, a podobne. Potom, čo sú všetky otázky zodpovedané, je vyhotovený odtlačok. Zákazník je posadený do kresla vedľa tatéra. Tatér si navlečie rukavice a nanesie na miesto tetovania antibakteriátne mydlo. Miesto je umyté a oholené.

2. Po umytí a oholení je miesto dezinfikované vhodným dezinfekčným prostriedkom ( septoderm, septonex ) a následne aplikovaná emulzia (napr. speedstick) pre odtlačok. Po stiahnutí odtlačku je zákazník vyzvaný k obhliadnutiu umiestnenia odtlačku. Ak nie je klient spokojný, je povinnosťou tatéra odtlačok motívu zopakovať, dokiaľ nebude zákazník spokojný.

3. Udržovanie čistoty a sterilizácie ( rovnako ako výmena rukavíc, ak sú silno znečistené behom jedného tetovania ) sú bežnou vecou v modernom štúdiu. Jednotlivé farby sú naliate do kalíškov na jedno použitie ( kalíšky sú vyrobené zo zdravotne nezávadného plastu ). Farba nesmie byť nikdy nalievaná spať do fľaštičiek a pokiaľ je vyliata, je potrebné použiť novú farbu.

4. Ak je to Vaše prvé tetovanie, pamätajte, že tatér musí strojček zostaviť pred tebou, za použitia sterilných ihiel, ktoré musia byť vybraté zo zapečatených lukasterikových sáčkov zo sterilizátora. Lekárska vazelína musí byť nová a čistá.

5. Na začiatku tetovania kvôli rozpíjaniu sa farby, nanáša jemný povlak vazelíny. V jeho priebehu sa potom prebytočná farba umýva destilovanou vodou a neustále sa aplikuje masť.

6. Pamätaj, že tatér nesmie do rukavíc zobrať nič iné, než veci potrebné na tetovanie. Tatér nesmie v priebehu tetovania s rukavicami na rukách telefonovať, piť, jesť, fajčiť, atď...

7. Po dokončení je tetovanie umyté antibakteriálnym mydlom, vydenzifikované vhodným sprejom a nato je aplikovaná hojivá masť. Je to čerstvá rana s otvormi, ktorá sa musí vhodne zabandažovať. Po minimálne dvoch hodinách sa otvory stiahnu a póry' uzavrú potom nasleduje.

Tetovacie štúdio SlaykArt