Dôležitosť rozhodnutia pri tetovaní

Predovšetkým prvotne rozhodnutie nechať si na sebe urobiť niečo definitívne, čím sa bude odlišovať Vaša osobnosť od iných, sa spája s tetovacím štúdiom SlaykArt. Ako vo všetkom inom, aj v tomto, na začiatku je myšlienka mat na sebe niečo pekne, výstižné alebo niečo, čo charakterizuje osobnosť človeka a jeho individualitu. Keďže každý je iný, aj motívy zdobiace tela tetovaných, nemusia sa páčiť ostatným. Ako sa hovorí: „proti gustu, žiaden dišputát"

Na začiatku, ak ma niekto záujem o tetovanie, mal by si na to nechať čas a dobre si to premyslieť, určíte nenechať sa uniesť rozhodnutím zo dna na deň. Ak už ste rozhodnutý/á, potom by bolo dobre zvážiť si konkrétny motív. Niečo čo Vám je blízke, ako človeku, čo Vás vystihuje dnes a bude aj do budúcna, na koľko tetovanie nie je na rok, či dva. Taktiež je dôležité zvážiť si miesto, kam si to chcete nechať tetovať, aby skôr, či neskôr Vaše rozhodnutie neublížilo Vám alebo Vašim blízkym, napr. na veľmi viditeľnom mieste, pri hľadaní si zamestnania. Nie každý zamestnávateľ je tomu naklonený, zvlášť v oblasti stredovýchodnej Európy, vďaka neustálej konzervativite ľudí. Pri rozhodnutí motívu a jeho umiestnenia, samozrejme je rozumne poradiť sa s profesionálom v tetovacom štúdiu. Pred tým ale je potrebne, lebo je to veľmi dôležité, nájsť si vhodný tetovací salón a skúseného tatéra, o ktorom ste už počuli alebo lepšie, videli ste už jeho prace. Ak to mate a ste rozhodnutý/á pre konkrétny motív a jeho zrealizovanie v konkrétnom štúdiu, ako posledná vec, je opýtať sa na cenu. Cena sa obvykle odvíja od veľkosti, náročnosti, farebnosti, či čašu. V každom salóne môžu mat svoje kritéria. Na čo obzvlášť ľudia by mali myslieť je to, aby nešetrili na niečom, čo ich bude sprevádzať po zvyšok života, lebo lacné tetovania zákonite nemôžu byt aj kvalitne a zaplatením neskôr za jeho opravu, aby ste sa už nehanbili, docielite to, že za jeden a ten istý motív zaplatíte dva krát a teda aj viac, ako by ste si to dali spraviť raz a kvalitným majstrom. Šetriť môžete na veciach dennej potreby, ktoré môžete mat každý rok nove a iné, nikdy na niečom, čo bude definitívne zdobiť Vaše telo do konca života.

Verím, ak som Vás týmto nenabudil na nove tetovanie, tak aspoň som vyvolal pocit na chvíľu zamyslieť sa nad správnosťou Vášho rozhodnutia, či dať si to alebo ono. Týmto článkom som nechcel odradiť ľudí od tetovaní, ale naopak, dať im možnosť porozmýšľať a rozhodnúť sa tak, aby sa nikdy za svoje tetovanie nehanbili a boli na ne hrdí! Ďakujem, že ste tomu venovali svoj čas a verím, že rozhodnutie každého bude správne.

Myslite na DÔLEZITOSŤ Vášho ROZHODNUTIA!

Tetovacie štúdio SlaykArt