Ako sa starať o nové tetovanie

Tento článok má za úlohu vysvetliť, ako sa starať o práve dokončené tetovanie. Je veľa spôsobov ako sa starať o nové tetovanie a všetky Vás privedú k rovnakému cieľu. Správna starostlivosť o TATTOO je veľmi dôležitým článkom k peknému a kvalitnému tetovaniu. Každý spôsob má nejaké. výhody a nevýhody. Moja metóda je preverená a vyskúšaná na vlastnom tele. Netvrdím, .že táto metóda je jediná správna a najlepšia, ale že ju používam pre ošetrovanie ľudí od samého začiatku. A to k mojej a samozrejme aj ich plnej spokojnosti.

1) Ochrannú fóliu, alebo bandáž ( nie je nevyhnutná ) odstráňte po 2-6 hodinách a tetovanie umyte studenou tečúcou vodou a mydlom. Ak nejde ochranná bandáž ľahko odstrániť, najskôr ju namočte. Po umytí, tetovanie osušte čistým uterákom alebo hygienickou vreckovkou. Všetko musí byť prevedené čistými rukami, kvôli zabráneniu infekcie. Vo výnimočnom, prípade môžete ponechať bandáž i dlhšie, no nikdy nie viac ako 12 hodín.

2) Po vyschnutí, tetovanie opatrne potrite jemnou vrstvou hojivého krému ( CALCIUM PANTHOTENIKUM ) alebo ( BEPANTEN PLUS ) a zopakujte to niekoľko krát denne. Tetovanie nesmie vyschnúť! Stále na ňom musí byť jemný mastný film hojivého krému. Natierajte po dobu jedného týždňa. Čierne tetovania sa hoja rýchlejšie ako ostatné).

3) Nedržte tetovanie zakryté bandážou. Je na pokožke, preto musí byť vystavené na vzduch, aby dýchalo, čo zrýchľuje hojenie. Priliehavé oblečenie vynechať, nosiť voľné a hlavne čisté veci, pokiaľ sa tetovanie nezahojí.

4) Na tetovaní sa môžu ale nemusia vytvoriť chrasty. Nelúpať a neškrabať! Tetovanie sa dobre hojí ak prípadné chrasty samovoľne odpadnú. Snažte sa zabrániť priamemu dotyku s vodou minimálne pokým neodpadnú chrasty. V 2. a 3. týždni natierajte tetovanie už len ráno a večer výživným pleťovým krémom s obsahom vitamínu E, pokiaľ nedôjde k úplnej regenerácii pokožky.

5) Prvý týždeň sa vyvarujte kúpaniu, sauny, slanej vody a náročných športových aktivít. Po dobu 24 hodín po dokončení tetovania nepožívajte alkoholické nápoje. Obmedzte ich používanie aj po dobu liečebného procesu. Hygienu dodržujte len krátkym osprchovaním bez namáčania tetovania, ktoré predtým vždy natriete krémom. Vyvarujte sa opaľovania ( i v SOLÁRIU ) aspoň po dobu 30 dní.

6) Nové tetovania chvíľu svrbia, pokým sa zahoja. Jemné poklepkanie to môže zastaviť. Keď chrasty opadnú, bude na povrchu tetovania biela šupinovitá vrstva. To je mŕtva pokožka, ktorá sa tiež olúpe.

7) Snažte sa tieto procedúry dodržiavať! Je to vo vašom vlastnom záujme. Iba zopár dní správnej starostlivosti a zostane Vám veľmi pekné tetovanie. Ak to zanedbáte, tak to bude vyzerať vyblednuté, nevýrazné a nie veľmi lesklé. Má to pre Vás cenu, pretože to tetovanie budete mať po celý zbytok svojho života.

8) Prosím Vás, vezmite na vedomie, že pôsobením času, UV žiarenia a starnutím pokožky môže dôjsť na tetovaní k zmenám. Starajte sa preto o TATTOO pravidelným používaním pleťových krémov obsahujúcich vitamín E. Pamätajte že opaľovanie poškodzuje Vaše tetovanie. Neopaľujte ho! Alebo sa aspoň chráňte opaľovacím krémom so silným UV filtrom!

Ak máte so svojím tetovaním nejaké problémy, alebo chcete vedieť viac podrobností, kontaktujte ma na čísle: 0907 594 560

Tetovacie štúdio SlaykArt